Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pojemność zbiornika paliwa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ja od nowosci oprocz zimy czesto wyjezdzalem bak do konca nieraz robiac na zerze jeszcze te 20-30 (w porywach do 50 ale to rzadko) km. Autko ma prawie 200 000 km, przeglady byly co 30kkm robione i zero problemow. Teraz tylko olej zmieniony na valvoline i co 15kkm przeglad, a auto dostał brat
    Jak ktoś dużo jeździ to nie ma problemu...
    Co do O3
    Bak mógłby być większy ale teraz mamy tyle stacji ze tankowanie co 900-1000 km nie jest dla mnie problemem ale właściciele RSek mają prawo kląć...
    Po wyjeździe z salonu udało się zatankować 48L...
    Prowadzi NaviExpert Lifetime
    Ostrzega Yanosik
    Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

    Komentarz


    • Zamieszczone przez adamusek
      ja od nowosci oprocz zimy czesto wyjezdzalem bak do konca nieraz robiac na zerze jeszcze te 20-30 (w porywach do 50 ale to rzadko) km. Autko ma prawie 200 000 km, przeglady byly co 30kkm robione i zero problemow. Teraz tylko olej zmieniony na valvoline i co 15kkm przeglad, a auto dostał brat
      Jak ktoś dużo jeździ to nie ma problemu...
      Co do O3
      Bak mógłby być większy ale teraz mamy tyle stacji ze tankowanie co 900-1000 km nie jest dla mnie problemem ale właściciele RSek mają prawo kląć...
      Po wyjeździe z salonu udało się zatankować 48L...
      Stacji jest dużo, ale chodzi o to, że wpadając na autostrade masz zrobić trasę 1200km i musisz tankować 3 razy i tracić czas, który nadrobiłeś pędząc autostradą. Małe baki są ok, ale w małych miejskich autkach. Gdyby bak miał te 10L więcej to nie byłoby źle a to już na okrągło licząc 100km więcej na baku :lol:
      Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

      Komentarz


      • adamusek, stacje mamy, ale porownacj sobie ceny paliwa np. na A2 tuz za Poznaniem a w samym Poznaniu... masz cos w stylu 5,89 vs 5.30... Czyli jak by nie bylo, lejac 40litrow rzna Cie na 24plny na baku... A to nie jest mało juz.. Temu jestem zwolennikiem wiekszego baku. Najchetniej bym widzial takie 75-80l Choc i z 65l bym sie baaardzo ucieszyl, gdybym mogl taki zamontowac u siebie..

        Moja O3 RS

        Komentarz


        • ha pewnie ze moglby miec chociaz 60l ale taka jest teraz tendencja do odchudzania wagi auta to z automatu pomniejszają baki. Nic na to nie poradzimy... Ew powinna byc opcja wyboru np bak 65l za doplata 300 zł mysle ze niejeden by się skusił...
          Mam starą Audi 100 C4 benzyna i tam jest skromny bak 80 l (jak tankujesz na belce auto przechylone to wchodzi 100L
          Prowadzi NaviExpert Lifetime
          Ostrzega Yanosik
          Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

          Komentarz


          • Dobra koniec tego :twisted:

            Jutro robię test zbiornika w OIII
            Bo tak to się nigdy nie dowiemy.

            Plan jest taki, że jadę aż komp pokaże zasięg "0".
            Skasuję kompa i zobaczymy ile przejadę itd.

            W bagażniku paliwo na dolewkę :wink:

            Komentarz


            • ryjeks, ciekaw jestem rezultatu, bo zdarzyło mi się dojechać do zera i zrobić jeszcze kilka km, ale pewna obawa była.
              "k..., aleś pan tu bestię postawił"

              Komentarz


              • Zamieszczone przez ryjeks
                Dobra koniec tego :twisted:

                Jutro robię test zbiornika w OIII
                Bo tak to się nigdy nie dowiemy.

                Plan jest taki, że jadę aż komp pokaże zasięg "0".
                Skasuję kompa i zobaczymy ile przejadę itd.

                W bagażniku paliwo na dolewkę :wink:
                z niecierpliwością czekam na ten test, bo ja mam często trasy na których brakuje mi trochę zasięgu by nie tankować za każdym razem, ale wiozę Żonę i 5 m-czną Córkę i obawiam się takiego testu. Zobaczymy co Ci wyjdzie :diabelski_usmiech
                Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                Komentarz


                • Zamieszczone przez ryjeks
                  Dobra koniec tego :twisted:

                  Jutro robię test zbiornika w OIII
                  Bo tak to się nigdy nie dowiemy.

                  Plan jest taki, że jadę aż komp pokaże zasięg "0".
                  Skasuję kompa i zobaczymy ile przejadę itd.

                  W bagażniku paliwo na dolewkę :wink:
                  U mnie juz przetestowałem.W skrócie, przejechałem 20 km poniżej "0". Wskazówka od baku leżało sobie na płasko. Dusza zeszła mi z ramienia, kiedy zobaczyłem stację Tankując auto, do baku weszło 47L.
                  Nie wiem, czy inni koledzy z TDI też tak mają, albo ja mam co schrzanione.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez dj1978
                    Zamieszczone przez ryjeks
                    Dobra koniec tego :twisted:

                    Jutro robię test zbiornika w OIII
                    Bo tak to się nigdy nie dowiemy.

                    Plan jest taki, że jadę aż komp pokaże zasięg "0".
                    Skasuję kompa i zobaczymy ile przejadę itd.

                    W bagażniku paliwo na dolewkę :wink:
                    U mnie juz przetestowałem.W skrócie, przejechałem 20 km poniżej "0". Wskazówka od baku leżało sobie na płasko. Dusza zeszła mi z ramienia, kiedy zobaczyłem stację Tankując auto, do baku weszło 47L.
                    Nie wiem, czy inni koledzy z TDI też tak mają, albo ja mam co schrzanione.
                    Czyli nie przetestowałeś, bo paliwo sie nie skończyło
                    Zaraz ruszam w trasę

                    Komentarz


                    • ryjeks jakbyś mógł to podaj jeszcze średnie spalanie od uruchomienia żeby można było obliczyć przy jakiej ilości paliwa pokazuje już 0 km

                      Komentarz


                      • U mnie pierwsze tankowanie po wyjeździe z salonu 53L

                        Komentarz


                        • Ja już wiem :wink:

                          Jadę zaraz zatankować do pełna dla potwierdzenia wyniku itd.

                          Relacja wieczorem, a w międzyczasie można zgadywać :szeroki_usmiech

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez ryjeks
                            Ja już wiem :wink:

                            Jadę zaraz zatankować do pełna dla potwierdzenia wyniku itd.

                            Relacja wieczorem, a w międzyczasie można zgadywać :szeroki_usmiech
                            Obstawiam że po wyświetlenia zera było jeszcze 4,5 - 5 litrów w baku co by mogło wystarczyć na przejechanie ok. 80 km przy spalaniu oj. 6 litrów. Ja tak to bym oszacował
                            Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez ryjeks
                              Ja już wiem :wink:

                              Jadę zaraz zatankować do pełna dla potwierdzenia wyniku itd.

                              Relacja wieczorem, a w międzyczasie można zgadywać :szeroki_usmiech
                              52.5
                              Black magic

                              Komentarz


                              • ja obstawiam, że będzie jakieś 56L.
                                53 to sam nieraz zalałem, tyle że ja leje pod sam korek.
                                Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                Komentarz


                                • Ja obstawiam, że bak ma 50 litrów (tankowanie do pierwszego odbicia) a jak komputer pokazuje, że zostało 0 km to w baku pozostają jeszcze 2 litry paliwa

                                  Komentarz


                                  • A to było tak

                                    Do momentu, aż pokazało "0" na zasięgu jechałem stabilnie i spokojnie, żeby nie było przekłamań.
                                    Później też spokojnie i leniwie ze wszystkimi.

                                    Gdy zasięg pokazał "0" wjeżdżałem do Wrocławia.
                                    Także jest trochę miasta, autostrady i jazdy poza miastem.
                                    Wszystko spokojnie.

                                    Od momentu "0" do końca paliwa:

                                    Dystans: 121 km
                                    Średnia prędkość: 50 km/h
                                    Spalanie z komputera: 5,4 l/100km (rzeczywiste w okolicy 5,6-5,7 l, bo komp kłamie)
                                    Czas jazdy: 2h 25m

                                    Na suchy zbiornik łącznie pod korek weszło ok. 57 l
                                    I miało by sens wpisanie w katalogu, że zbiornik ma 50 l. (57 l minus 6,5-6,8 l)
                                    Bo katalogi są dla "blondynek" :wink:

                                    Z obliczeń wychodzi, że w momencie "0" w baku było jakieś 6,5-6,8 l "gratis".

                                    Wniosek taki, że uwzględniając błędy statystyczne i inne zmienne, w momencie zapalenia się "0" nie powinno być mniej niż 5-6 l czyli tak jak powyżej ktoś już napisał.

                                    I teraz zależnie od stylu jazdy, mniej więcej każdy może sobie wyliczyć na ile km paliwa jeszcze ma.

                                    Nie ma co przeginać oczywiście, ale też nie ma co robić paniki jak pokaże się ZERO ,


                                    P.S.
                                    Jeśli ktoś stanie w szczerym polu bez paliwa, to nie biorę odpowiedzialności :lol:

                                    P.S. 2
                                    Auto po dolaniu paliwa zapaliło bez problemu.

                                    P.S. 3

                                    O III 1.4 TSI kombi

                                    Komentarz


                                    • Dystans: 121 km
                                      jestem w lekkim szoku :shock: obstawiałem jakieś 60km i 3litry

                                      Komentarz


                                      • Dzięki za test, przyda się ta wiedza . No i okazuje się, że bak nie jest AŻ taki mały. Szczerze mówiąc dziwiło mnie, że rezerwa się zapala jak zostaje zaledwie 40 - 45 km, a tu okazuje się, że od zaświecenia ze 100 km mogę jeszcze przejechać, czyli standard.
                                        "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                        Komentarz


                                        • maro rs RS'em to musiałbyś bardzo spokojnie i równo jechać żeby spalanie było koło 6,5L :P
                                          Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                          Komentarz


                                          • Basik_, 100 km od zaświecenia rezerwy, czyli na jakichś 11 litrach (5 litrów do wyświetlenia zera i 6 bonusowych o których pisze ryjeks). Też muszę jechać spokojnie, fakt, ale jest to do osiągnięcia
                                            "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                            Komentarz


                                            • ryjeks pisze, że zrobił 121 nie od momentu zaświecenia rezerwy tylko od czasu kiedy komputer zaczął pokazywać zasięg 0.
                                              Na 11L 100km to spokojnie robię, u mnie w granicach 9,5L jest spalanie
                                              Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                              Komentarz


                                              • Wiem, wiem, ale mi chodzi o to, ile mogę faktycznie zrobić od zaświecenia rezerwy, komp pokazuje mi wtedy 40-45, a faktycznie da się dokulać do 100 (czyli standard jak w innych autach). Moje długookresowe kształtuje się między 10,5-11 l/100
                                                "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                                Komentarz


                                                • aa no od zapalenia się rezerwy to tak 100km to lajtowo. To ja chyba coś za oszczędnie jeżdżę ops: , albo mniej po mieście :P
                                                  Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                                  Komentarz


                                                  • Basik_, mam RSa i 6,5 pali przy jakis 150km/h srednio rzecz biorac Chocby z weekendowej trasy Hamburg-Poznan-Hamburg wyszło 6,7l/100km, w czym kawałek po Poznaniu (z 50km), do tego cały czas 4osoby + bagaznik
                                                    Wszystko zalezy jak sie jedzie - jak Cie przypili to i w RS TSI zejdziesz do 6l/100km - kwestia pojechac spokojnie i oszczednie..

                                                    Super test, dobrze ze odpalil od razu, a nie było z tym problemow. Moze kiedys sie przyda, choc i tak unikam wyjezdzania baku nawet do rezerwy z przyzwyczajenia. Teraz moge byc spokojny ze rezerwa to jakies 9-10l w zbiorniku, wiec nie ma problemu chwile na niej pojezdzic albo walnac z 75km w trasie (a w teori nawet i 150 jadac spokojnie).

                                                    Moja O3 RS

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X